Your shopping cart is empty!
| Basic Information | |
| Base Frequency | 4.2GHz |
| Cache | Total L1 Cache: 512KB Total L2 Cache: 8MB Total L3 Cache: 96MB |
| Maximum Turbo Frequency | Up to 5.0GHz |
| Cores | 8 |
| Threads | 16 |
| Default TDP | 120W |
| Supported Technologies | AMD EXPO Technology AMD Ryzen Technologies |
| CPU Cooler | Not Included |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128GB |
| Maximum Speed | 2x1R: DDR5-5200 2x2R: DDR5-5200 4x1R: DDR5-3600 4x2R: DDR5-3600 |
| Type | DDR5 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Max Dynamic Frequency | 2200 MHz |
| Processor Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Core Count | 2 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |