Save: 660৳
Acer AC-750 WHITE 750W 80 Plus Bronze Full Modular Power Supply
- Discount Price:
7,700৳ - Regular Price:
8,360৳ - Stock:
In Stock - Brand: Acer
- Model:
AC750W
Payment Options
Key Features
- Type - Full Modular
- Certification - 80PLUS Bronze
- Power Supply - 750W
- Fan Size - 120mm
অর্ডার করার পূর্বে কাস্টমার কেয়ার থেকে পন্যের স্টক ও ডেলিভারি সম্পর্কে জেনে নেয়ার অনুরোধ করা যাচ্ছে। প্রযুক্তি পণ্যের মূল্য অস্থিতিশীল হওয়ায় কারণে যেকোন মুহূর্তে যেকোন প্রযুক্তি পণ্যের মূল্য পরিবর্তন হতে পারে।
Specification
| KEY Features | |
| Modular Type | FULL MODULAR |
| Continuous Power | 750W |
| Efficiency (Approx.) | Up to 85% |
| Certification | 80 PLUS Bronze Certified |
| Fan Size | 120mm |
| Others | Active PFC, Low Noise Operation, High-Quality Capacitors |
| Physical Specification | |
| Weight | 1.9 kg |
| Dimensions | 150mm x 86mm x 140mm |
| Color | Black |
| Input | |
| Voltage | 220V |
| Frequency Range | 47Hz - 63Hz |
| Connector & Ports | |
| Connector | Main Power - 24 (20+4)Pin x1 PCI-E - (6+2)Pin x2 SATA - 350mm+150mm x1 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 years |
Review