Recently view
Also Bought
5,200৳ 6,700৳
Ex Tax:5,200৳
Your shopping cart is empty!
| Display Features | |
| Display Size | 24.5" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
| Pixel Pitch | 0.2832(H) x 0.2802(V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 99% sRGB (CIE1976) |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Connectivity | |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b (FHD@120Hz) |
| Physical Specification | |
| Weight | 2.84 kg (6.26 lbs) / 5.54 kg (12.21 lbs) |
| Dimensions | 557.2 x 192 x 413.9 mm (21.94 x 7.56 x 16.30 inch) |
| Color | Black |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connector & Ports | |
| D-Sub (s) | 1x D-Sub (VGA) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Power | |
| Type | External Adaptor 12V 2.5A |
| Voltage | 100~240V, 50~60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years Warranty |