Save: 5200৳
Out Of Stock
Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card
- Stock:
Out Of Stock - Brand: Sparkle
- Model:
Intel Arc A770 ROC OC Edition 16GB - MPN: SA770R-16GOC
Out Of Stock
Key Features
- MPN : SA770R-16GOC
- Model : Intel Arc A770 ROC OC Edition 16GB
- Graphics Resolution Max. - 7680 x 4320
- HDMI Port - 1
- Display Port - 3
- Body Color - Black
- Multi Display Capability - Quad Display
Bundle With PC
অনলাইনে অর্ডার করতে হলে, পণ্য ভেদে নির্দিষ্ট পরিমাণ টাকা অগ্রিম প্রধান করতে হবে। প্রোডাক্টের অবশিষ্ট টাকা, ক্যাশ অন ডেলিভারিতে পরিশোধ করবেন। প্রোডাক্ট স্টক অথবা দাম সংক্রান্ত যেকোনো বিষয়ে তথ্য জানতে আমাদেরকে কল করুন অথবা আমাদের হোয়াটসঅ্যাপে এ যোগাযোগ করুন।
Recently view
50,000৳ 53,500৳
Ex Tax:50,000৳
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 16GB |
| Resolution | 7680 x 4320 |
| Core Clock | 2300MHz (Boost) |
| Memory Clock | 17.5Gbps |
| Memory Interface | PCI Express 4.0 x16 |
| Bus Type | 256-bit |
| Interface | |
| Display Port | 3 |
| HDMI | 1 |
| DVI | No |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 261 x 118 x 48.4mm |
| Power Specifications | |
| Consumption | 225W |
| Connectors | Unmentioned |
| Recommended PSU | 650W |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Connectivity | |
| VGA Port | No |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year (No Warranty for Mining) |
Description
Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card





Buy Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card from ONE STOP SOLUTION
In Bangladesh, you can get original Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card From ONE STOP SOLUTION. We have a large collection of latest SPARKLE Graphics Card to purchase for your DESKTOP PC. Order Online Or Visit our SHOP to get yours at lowest price. The Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card comes with 3 years warranty.
What is the price of Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card in Bangladesh?
The latest price of Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card in Bangladesh is 29,800৳. You can buy the Sparkle Intel Arc A770 ROC OC Edition GDDR6 16GB Graphics Card at best price from our website or visit our showroom.
Review
Tags:
Intel Arc ROC Series
, Gaming PC Components
, Advanced Graphics Technology
, DirectX 12 Ultimate GPU
, XeSS Supported Graphics Card
, AI Powered Gaming GPU
, RGB Ready Graphics Card
, Efficient Cooling GPU
, PCIe 4.0 Graphics Solution
, Professional Content Creation GPU
, Gaming Setup Hardware
, High FPS Graphics Performance
, Desktop Graphics Upgrade
, Modern Computer Components
, Reliable Gaming Graphics Card
, Intel Arc Architecture
, Trusted Hardware Store Bangladesh
, Gaming Accessories Bangladesh
, VR Ready GPU
, Premium Gaming Hardware
, One Stop Solution Bangladesh
, Advanced PC Gaming Solution