Dahua DHI-LM30-E330CW 30" 200Hz WFHD Curved Display Gaming Monitor
Save: 1600৳
  • Model:
    DHI-LM30-E330CW
Payment Options
Key Features
  • Model: DHI-LM30-E330CW
  • Resolution: WFHD(2560x1080)
  • Display: VA, 200Hz, 1ms MPRT
  • Ports: 2x HDMI 2.0(180HZ),2x DP1.2(200HZ), 1x Audio Out
  • Features: VESA wall mount, Adaptive Sync, 1500R Curvature
Specification
Display Features
Display Size 30"
Display Type LED
Panel Type VA
Resolution WFHD (2560x1080)
Aspect Ratio 21:9
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Brightness 250 nits
Contrast Ratio 3000:1
Refresh Rate 200Hz
Color Support 16.7M
Color Gamut 120% sRGB, 85% NTSC, 90% DCI-P3, 83% Adobe RGB
Response Time MPRT 1ms
Curvature 1500R
Video Features
G - Sync Support Adaptive Sync
Low Blue Light Yes
Audio Features
Speaker (Built In) N/A
Physical Specification
Weight Net Weight: 6.5kg
Gross Weight: 9kg
Dimensions 701.1*317.6*121.7mm
Color White
Connectivity
Display Port 2*DP1.2(200HZ)
HDMI 2*HDMI 2.0(180HZ)
Audio Jack Yes
Mechanical Design
Tilt -5°±2°/15°±2°
Swivel 25°±2°
Pivot N/A
Height Adjustment 115±5mm
Vesa Wall Mount 75x75mm
Power
Type External
Power Consumption Consumption (Standard): Typical:48W , Max:55W
Consumption (Standby): <0.5W
Voltage DC 12V 4A
Warranty Information
Manufacturing Warranty 03 years warranty
Description
The Dahua DHI-LM30-E330CW Monitor is a cutting-edge Dahua monitor designed to take your gaming and multimedia activities to the next level. The Dahua 30 Inch Gaming Monitor boasts a brilliant 2560×1080 WFHD VA panel with a 21:9 aspect ratio, resulting in expansive graphics and immersive detail. This Dahua monitor's amazing 1500R curve not only enhances your field of view, but it also provides the dynamic experience you would expect from a high-end Dahua Curved Monitor. With an ultra-fast 200Hz refresh rate and a 1ms MPRT reaction time, this Dahua 200Hz Monitor delivers buttery-smooth, blur-free gameplay even in the most intense competitive circumstances. Furthermore, adaptive sync technology and reduced blue light characteristics work together to prevent eye strain during extended usage, while twin HDMI 2.0 and dual DisplayPort 1.2 connectivity options provide high performance and versatility. The Dahua DHI-LM30-E330CW Monitor, carefully designed for both performance and comfort, is the ideal choice for gamers and multimedia fans looking for an immersive, future-proof display solution.
200Hz High Refresh Rate
With a high refresh rate of 200Hz of DHI-LM30-E330CW Monitor, your display will be capable of meeting professional gaming standards. Enjoy an ultra-smooth experience with no noticeable screen blur.