DHI-LM30-E330CW
Payment Options
Key Features
- Model: DHI-LM30-E330CW
- Resolution: WFHD(2560x1080)
- Display: VA, 200Hz, 1ms MPRT
- Ports: 2x HDMI 2.0(180HZ),2x DP1.2(200HZ), 1x Audio Out
- Features: VESA wall mount, Adaptive Sync, 1500R Curvature
| Display Features | |
| Display Size | 30" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 120% sRGB, 85% NTSC, 90% DCI-P3, 83% Adobe RGB |
| Response Time | MPRT 1ms |
| Curvature | 1500R |
| Video Features | |
| G - Sync Support | Adaptive Sync |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Physical Specification | |
| Weight | Net Weight: 6.5kg Gross Weight: 9kg |
| Dimensions | 701.1*317.6*121.7mm |
| Color | White |
| Connectivity | |
| Display Port | 2*DP1.2(200HZ) |
| HDMI | 2*HDMI 2.0(180HZ) |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°±2°/15°±2° |
| Swivel | 25°±2° |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | 115±5mm |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | Consumption (Standard): Typical:48W , Max:55W Consumption (Standby): <0.5W |
| Voltage | DC 12V 4A |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty |
Dahua DHI-LM30-E330CW 30" 200Hz WFHD Curved Display Gaming Monitor
The Dahua DHI-LM30-E330CW Monitor is a cutting-edge Dahua monitor designed to take your gaming and multimedia activities to the next level. The Dahua 30 Inch Gaming Monitor boasts a brilliant 2560×1080 WFHD VA panel with a 21:9 aspect ratio, resulting in expansive graphics and immersive detail. This Dahua monitor's amazing 1500R curve not only enhances your field of view, but it also provides the dynamic experience you would expect from a high-end Dahua Curved Monitor. With an ultra-fast 200Hz refresh rate and a 1ms MPRT reaction time, this Dahua 200Hz Monitor delivers buttery-smooth, blur-free gameplay even in the most intense competitive circumstances. Furthermore, adaptive sync technology and reduced blue light characteristics work together to prevent eye strain during extended usage, while twin HDMI 2.0 and dual DisplayPort 1.2 connectivity options provide high performance and versatility. The Dahua DHI-LM30-E330CW Monitor, carefully designed for both performance and comfort, is the ideal choice for gamers and multimedia fans looking for an immersive, future-proof display solution.
200Hz High Refresh Rate
With a high refresh rate of 200Hz of DHI-LM30-E330CW Monitor, your display will be capable of meeting professional gaming standards. Enjoy an ultra-smooth experience with no noticeable screen blur.